„Pravda posiluje, krása povznáší,
dobro odemyká srdce.“

Příměstské tábory

Příměstské tábory

Základní informace 

Každým rokem organizujeme během letních prázdnin dva týdny příměstských táborů s tematikou ekologické výchovy ve formě týdenních turnusů pro děti od 3 do 7 let. Dětský klub je v tento čas otevřen pro všechny děti převážně z MČ Prahy 7, které budou během léta pobývat v Praze. Maximální kapacita dětského klubu pro jeden turnus je 16 dětí. O děti se starají 2 zkušení pedagogové, kteří obstarávají školkový provoz i během školního roku, případně  1 – 2 studentky pedagogické školy. Cena zahrnuje 5 dnů velmi pestrého, zajímavého a poučného organizovaného programu, čerstvou stravu zajišťovanou společností Ekolandia, s.r.o., pitný režim, vstupenky, dopravní náklady a ostatní. Program probíhá denně od 8:00 do 17:00 hodin. Prostory dětského klubu se nachází v samostatné budově s přilehlým dvorkem ve vnitrobloku klidné ulice Dobrovského v docházkové vzdálenosti do Letenských sadů a Stromovky. Dvorek je možné využívat pro dětskou hru (nachází se zde dřevěný domeček a pískoviště) i k pěstování a opečovávání bylinek ve čtverečkových záhoncích. 

Rády bychom nabídly výchovně-vzdělávací aktivity pro celostní rozvoj dětí předškolního věku během prázdnin v Praze a zvýšení zájmu dětí o přírodu i životní prostředí mimo jiné i v okolí jejich domova. 

Cílem je posilování smyslového vnímání přírody a získávání citových prožitků, které děti povedou k zodpovědnému a citlivému chování vůči přírodě. 


Příměstský tábor aktuální rok

Tradiční řemesla

příměstský tábor s ekologickou tematikou

Během letních prázdnin budeme organizovat již po sedmé  příměstský  tábor s tematikou ekologické výchovy ve formě týdenního  turnusu pro děti od 3 do 7 let. Bude se jednat o příměstský tábor v období od 22. 7. do 26. 7. 2024. Dětský klub bude otevřen pro všechny děti převážně z MČ Prahy 7, které budou během léta pobývat v Praze. Maximální kapacita dětského klubu pro jeden turnus je 16 dětí. O děti se budou starat 2 zkušení pedagogové, kteří obstarávají školkový provoz i během školního roku, případně 1–2 studentky pedagogické školy. Cena za celotýdenní program včetně stravy je ve výši 5 200 Kč / týden.

Celý čas letošního příměstského tábora bude tematicky spjat s tradičními řemesly a jaký vliv mohou mít na naše životní prostředí a náš vztah k darům přírody.

Čeká nás práce s vrbovým proutím, kdy si zkusíme vyrobit alespoň základ košíku, sluníčko, s truhlářem-řezbářem budeme opracovávat dřevo a možná zjistíme, kolik dá práce, než pro malého kluka vyrobí řezbář např. nějaké zvířátko nebo lodičku a kolik dá práce, než truhlář vyrobí velký stůl, na chvíli se staneme pekaři a pekařkami a dozvíme se, co všechno předchází tomu, než si v obchodě koupíme chleba, rohlíky nebo sladké koláče, jak přijde na svět hrnek nebo miska i to si vyzkoušíme a nakonec si vyrobíme pěkné ručně tištěné prostírání.

Každý den během příměstského tábora bude děti provázet ranní kruh s říkadly a písněmi k danému tématu, celý čas budeme dětem vyprávět pohádku. Rády bychom dětem přiblížily výhody lokálních řemeslných výrobků a probudily v nich o tyto aktivity zájem a uvědomění si, jaký je rozdíl mezi průmyslovou výrobou a často složitou dopravou výrobků až k nám domů a tradiční lokální výrobou, kterou máme možná i jen pár kilometrů od domova a ani o ní nevíme.