„Pravda posiluje, krása povznáší,
dobro odemyká srdce.“

Příměstské tábory

Příměstské tábory

Základní informace 

Každým rokem organizujeme během letních prázdnin dva týdny příměstských táborů s tematikou ekologické výchovy ve formě týdenních turnusů pro děti od 3 do 7 let. Dětský klub je v tento čas otevřen pro všechny děti převážně z MČ Prahy 7, které budou během léta pobývat v Praze. Maximální kapacita dětského klubu pro jeden turnus je 16 dětí. O děti se starají 2 zkušení pedagogové, kteří obstarávají školkový provoz i během školního roku a 1 – 2 studentky pedagogické školy. Cena zahrnuje 5 dnů velmi pestrého, zajímavého a poučného organizovaného programu, čerstvou stravu zajišťovanou společností Ekolandia, s.r.o., pitný režim, vstupenky, dopravní náklady a ostatní. Program probíhá denně od 8:00 do 17:00 hodin. Prostory dětského klubu se nachází v samostatné budově s přilehlým dvorkem ve vnitrobloku klidné ulice Dobrovského v docházkové vzdálenosti do Letenských sadů a Stromovky. Dvorek je možné využívat pro dětskou hru (nachází se zde dřevěný domeček a pískoviště) i k pěstování a opečovávání bylinek ve čtverečkových záhoncích. 

Rády bychom nabídly výchovně-vzdělávací aktivity pro celostní rozvoj dětí předškolního věku během prázdnin v Praze a zvýšení zájmu dětí o přírodu i životní prostředí mimo jiné i v okolí jejich domova. 

Cílem je posilování smyslového vnímání přírody a získávání citových prožitků, které děti povedou k zodpovědnému a citlivému chování vůči přírodě. 


Příměstský tábor aktuální rok

STROMY a MY

příměstský tábor s ekologickou tematikou

Během letních prázdnin budeme organizovat již po sedmé  příměstský  tábor s tematikou ekologické výchovy ve formě týdenního  turnusu pro děti od 3 do 7 let. Bude se jednat o příměstský tábor v období od 24. 7. do 28. 7. 2023. Dětský klub bude otevřen pro všechny děti převážně z MČ Prahy 7, které budou během léta pobývat v Praze. Maximální kapacita dětského klubu pro jeden turnus je 16 dětí. O děti se budou starat 2 zkušení pedagogové, kteří obstarávají školkový provoz i během školního roku a 1 – 2 studentky pedagogické školy. Cena za celotýdenní program včetně stravy je ve výši 4.750, Kč/týden.

Hlavním tématem letošních příměstských táborů jsou stromy a  jejich důležitost pro lidstvo, zvířata a celou planetu Zemi. Budeme s dětmi podnikat výlety, děti se dozvědí poznatky o dřevinách vyskytujících s v blízkém i vzdálenějším okolí našeho dětské klubu, ale také o dřevinách rostoucích v jiných oblastech naší republiky.

Čeká nás vyrábění zvířátek s řezbářem, interaktivní divadelní program, návštěva zemědělského muzea,

Každý den během příměstského tábora bude děti provázet ranní kruh s říkadly a písněmi k danému tématu, celý čas budeme dětem vyprávět pohádku (s výchovným příběhem podporujícím lásku k přírodě).